top of page

פעילות יצירה ואומנות

אנו מזמינים את אורחינו לבקר במרכז לפעילות יצירה ואומנות.
נכון להיום המרכז כולל שלושה תחומים ובעתיד הפעילות תתרחב.

חוג למיניאטורות נייר

כאן ניתן ללמוד ליצור צורות (מיניאטורות) של בעלי החיים מנייר. פעילות זאת מתאימה לילדים מכל הגילאים ומצוינת לפעילות מגבשת לילדים, הורים, סבים וסבתות יחד. אנו מקווים שכאן לא רק תלמדו מודל הכנת בעלי חיים מנייר, אלא גם תוכלו לפתח את יכולות היצירה שלכם, יכולת התבוננות ואת הדמיון היצירתי של ילדיכם, תלמדו להמציא מודלים וצורות חדשות ללמידה חווייתית עם הדור הצעיר. כאן אתם תמצאו שיעורי אגדות וסיפורים, הקשורים לסוגי אומנות העבודה עם הנייר. מנחה המדור – יעקב סברדלוב. 

 

לכניסה לחוג >

ניקולס רוריך

אנו עמותת 'אתיקת החיים בישראל', מקדמים את רעיונותיו של ניקולס רוריך, שהיה צייר, אמן ,פילוסוף, מייסד דגל השלום ופקט רוריך (Roerich Pact and Banner Of Peace) על שימור השלום דרך התרבות.

תערוכות של תצלומים (רפרודוקציות) של ניקולס וסבטוסלב רוריך שהיו מלוות בהרצאות והסברים הוצגו בערים שונות בארץ. התערוכות התקיימו בערים שונות בארץ משנת 2003:

 • אשדוד – 2004 - 2003, במרכז האמנויות  Mon Art

 • אשקלון –  2004, בבית הגלריה לאמנויות

 • ערד – 2004, במתנ"ס עירוני

 • באר שבע – 2005, בבית העירייה באר-שבע

 • אשדוד – 2006, במתנ''ס ט'

 • תל אביב – 2007, במוזיאון ארץ ישראל תל-אביב

 • נתניה –  2012, בית אשכול פייס

 • ערד – 2013, במתנ"ס עירוני

 • ערד – 2014, מתנ"סים  

 • נתניה - 2016, היכל התרבות.

 

להצעות לתערוכות השונות המלוות בהרצאות >

אנו מקיימים תערוכות נושאיות של המורשת האומנותית של משפחת רוריך שהיו ממקדמי התרבות הגדולים בעולם וציירים דגולים. יצירותיהם עוסקות בתחומים הבאים:

 • העולם הריאליסטי שמדגיש קשר בין האדם והטבע, המתבטא בתמונות נוף מרהיבות מכל העולם

 • העולם הפילוסופי שמספר על חכמי הרוח והדת וחייהם ועולם הדיוקן

 • האישה– מדגיש את היחס המוערך אל האישה וחשיבותו של איזון מעמדים הן של גבר והן של אישה. לפי דברי האמן , מעמד האישה הנחות שנגרם ע''י החברה הביא לנפילת המורל של כלל החברה. ולכן מתן שוויון זכויות - זו הדרך לקידום התפתחות החברה. 

התמונות המקוריות מופיעות במוזיאונים הבאים: מוזיאון של ניקולס רוריך, ניו יורק, ארה"ב; מוזיאון המזרח, מוסקבה, רוסיה; "המרכז הבינלאומי של משפחת רוריך", מוסקבה, רוסיה; מוזיאון "הרמיטאז", סנט- פטרבורג, רוסיה; מוזיאונים שונים ברכבי העולם ואוספים פרטיים שונים.

עבור לגלריית תמונות של ניקולס רוריך >

ניקולס רוריך
חוג למיניאטורות נייר
אמנים חברי עמותה

יצירות של אמנים חברי העמותה

אהרון קוטלר

תכירו את אהרון קוטלר, משורר - פילוסוף, סופר- אגני יוג ומוזיקאי. על השירים שלו אפשר לכתוב ולדבר ללא הפסקה, אך הכי טוב – לקרוא אותם. עד היום הוצאו לאור 11 ספרי שירה של המשורר אהרון קוטלר. על ספרו "מוזיקה" קיבל פרס לאומי לספרות "עט הזהב של רוסיה" בשנת 2012.

יוסף קפליאן 

פרסים - חתן פרס איגוד הציירים בבריה"מ עבור עבודות בתחום הגרפיקה. חתן שלושה פרסים לעריכה אמנותית של ספרים. חתן פרס עירית רמת גן ע"י קרן "יד יוסף לזכר הצייר יוסף קוזקובסקי. עבודותיו בארץ ובחו"ל. אנו מקווים, שהכרות עם אומנות של יוסף קפליאן תגרום לכם שמחה ולא רק מהזווית האסתטית, הרי עבודותיו מלאים משמעות פילוסופית ואזוטרית עמוקה.

אנו רוצים להכיר לכם את היצירות של צייר, חבר הארגון שלנו – יוסף קפליאן. בישראל ומחוצה לה התקיימו תערוכות רבות של הצייר חבר-עמותה יוסף קפאלן:  1962 – 1980 כ- 80 תערוכות בברית המועצות וברחבי אירופה. תערוכות יחיד - 1959 בוויטבסק. 1974 במינסק. 1977 בבוברויסק. 1982 בית העיתונאים, ת"א, בית יד לנים, חולון,  מוזיאון עירוני, רמת גן. 1983 מאיר ארט גלריה, רעננה. 1984 בית האמנים, ירושלים. 1985 ספריה מרכזית באר שבע. 1985 מוזיאון עירוני, רמת גן. 1986 מוזיאון בת ים. 

הפרטים שלך נשלחו בהצלחה

צור קשר
אסתר ריידלר, סגנית יו"ר העמותה - 052-6556409

   כתובת מייל: livingethics@gmail.com

 ©כל הזכויות שמורות לעמותת אתיקת החיים בישראל (ע"ר), 2016

bottom of page